Menu Zamknij

Co to medycyna estetyczna?

Kosmetologia

Termin „medycyna estetyczna” jest niezwykle popularny. Chyba każdy z nas się z nim zetknął. Jednak co on konkretnie oznacza?

Teoria

Zarówno źródła internetowe, jak i encyklopedyczne wydania papierowe mówią, że medycyna estetyczna to jeden z działów medycyny, zajmujący się podnoszeniem jakości życia ludzi poprzez różnego rodzaju działania zapobiegawcze, mające na celu zahamowanie efektów starzenia się skóry. Poprzez odpowiednie interwencje chirurgiczne człowiek nie tylko zyskuje zdrowy wygląd, ale też otrzymuje komfort psychiczny, tak potrzebny do prawidłowej egzystencji.

Zastosowanie

Upływ czasu każdemu z nas daje się we znaki. Z biegiem lat mamy coraz mniej sił, ponadto w widoczny sposób cera ulega uszkodzeniom. Zdrowy tryb życia i optymalna dieta mogą nieco zahamować symptomy starzenia się, jednak nie są w stanie zniwelować ich w znaczący sposób. Dla wszystkich tych, którzy nie godzą się z taką koleją rzeczy, idealnie przysłuży się medycyna estetyczna. Poprzez wstrzykiwanie kwasu hialuronowego, mezoterapię czy plazmę kosmetyczną upora się z cellulitem i zmarszczkami mimicznymi.

Warto również podkreślić fakt, że niekoniecznie musi być ona wykorzystywana do upiększania skóry twarzy. Medycyna estetyczna znajduje szerokie zastosowanie choćby w przypadkach usuwania blizn pooperacyjnych, znamion i oparzeń. Ponadto okaże się niezwykle przydatna w kontekście przeszczepu czy wzmocnienia słabych włosów, ale i regeneracji paznokci. Jej wszechstronność sprawia, że zyskuje coraz większe grono zwolenników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *